تبلیغات
ملس نامه
قالب وبلاگ

ملس نامه
رو مسخرگی پیشه کن و مطربی آموز / تا داد خود از کهتر و مهتر بستانی 
نویسندگان
چت باکس


ناظم عینکی که سه سال بود اول مهر، کت و شلوار خردلی و راه راه خود را می پوشید، و بدتر آن که احساس خوش تیپی عجیبی هم به او دست می داد، وارد کلاس شد و گقت : دوستان! معلم ورزش جدیدتان، جناب اکبری.

و چون باید سر کلاس های دیگر هم می رفت ، انرژی خود را بیشتر از این تلف نکرد و زد بیرون.

اکبری از همان اول مهر لباس ورزشی به تن کرده بود. ابروهای پهن، قد کوتاه کله ی طاس و هیکلی توپر داشت. با صدایی رسا شروع به فریاد زدن کرد که: اولا بگویم ! من سرگرد اکبری از تیپ سوم نیروی زمینی ارتش هستم که اوقات بی کاری ام را معلم ورزش مدرسه شما و یکی دو تا مدرسه ی دیگر خواهم بود. در ضمن، قهرمان بوکس نیروهای مسلح هم هستم.

و اضافه کرد: من روز اولی که وارد دانشکده ی نظام شدم، وقتی سرهنگ سالاری-فرمانده آنجا- به من گفت اسمت چیست با مسلسل روی دیوار نوشتم : علی اکبری!!!

به عکس معلم سال پیش که هم معلم انشا بود ، هم ورزش و هم ادبیات و املا ، این یکی خیلی خوب یک پا و دو پا می کرد. شوت هایش واقعا سنگین بود. وقتی تیم کشی می شد می رفت توی تیم بجه ضعیف ها و البته گاهی هم با آنها برنده می شد.

یک روز یکی از بچه ها تکل محکمی زد توی پایش. بعد از پایان بازی آقای اکبری بلند گفت: می دانی جرم این کار چیست؟؟ جرم زدن ما فوق؟؟!

بچه که حسابی زرد شده بود ،حرفی نزد.   اکبری ادامه داد: سی روز تشنه و گرسنه در زندان انفرادی!!!

بچه ها که چهار شاخ شده بودند، هاج و واج همدیگر را نگاه کردند. اما این اولین معلم خالی بند ما نبود! روزی که تیم ملی می باخت می گفت: این دروازه بان باید سی روز دور حیاط کلاغ پر برود تا آدم بشود!   روزی که می برد می گفت: باید به همه ی این ها مدال شجاعت داد! 

خلاصه هر چیزی که می گفتیم آخرش ختم می شد به سربازی ، سرباز خانه و کلاشینکف و اینها! 

و اما امروز! ده بیست دقیقه از زنگ ورزش گذشته بود و خبری از آقای اکبری نبود. تا اینکه ناظم وارد شد و با مکث فراوان گفت: متاسفانه مشکلی برای آقای اکبری پیش آمده که از این به بعد نمی توانیم در خدمت ایشان باشیم.

همه ی فکرها به ذهن ما خطور کرد جز جمله ی آخر ناظم: ایشان به خدمت سربازی احضار شده اند!!!!!
طبقه بندی: ذوقیجات من!،
[ چهارشنبه 23 فروردین 1391 ] [ 08:14 ق.ظ ] [ مهدیه ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :